09-10.09.2017 – XXIII Niedziela Zwykła

  1. Niech to spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wleje w nasze serca dużo radości i pokoju!

 

  1. W sobotę 9 września Msza św. o godz. 17.30 w Erice (Kerkweg 121). Kolejna Msza w Erice w drugą sobotę października (14 października). W niedzielę 10 września Msza św. o godz. 14.30 w Marknesse (G. Lokkenstraat 32) w pobliżu Emmeloord oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza św. w Marknesse w drugą niedzielę października (8 października). Przed Mszami okazja do spowiedzi św.. W Groningen za tydzień druga taca na Biskupstwo!

W niedzielę 8 października po raz XVII obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu dodatkowa zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia na Mszach w Marknesse i Groningen.

 

  1. W sobotę 16 września Msza św. o godz. 18.00 w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2). Kolejna Msza w Hoogeveen w trzecią sobotę października (21 października). W niedzielę 17 września Msza św. o godz. 14.30 w Lemmer (Schans 45) oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza św. w Lemmer w trzecią niedzielę października (15 października). Przed Mszami okazja do spowiedzi św..

 

4.  Przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny i katechetyczny do Polskiej Sobotniej Szkoły działającej przy Misji, szczególnie dotyczy to dzieci do I Komunii oraz do Bierzmowania! Więcej informacji o Szkole na stronie internetowej i u pani Ewy Krzykowskiej (ewa.krzykowska67@gmail.com).  Z tyłu kościoła wyłożone są wydruki formularzy zapisu do PSS. Rozpoczęcie roku 16 września w budynku szkoły (Haydnlaan 102, 9722 CL Groningen) o godz. 14.00, a o godz. 16.00 w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) Msza św. z poświęceniem przyborów szkolnych.

 

5. Jeśli ktoś chciałby wynająć pokój czy mieszkanie studentom z Polski, którzy przyjeżdżają na  studia czy wymianę studencką do Groningen, to proszę o kontakt ze mną. Ta prośba podyktowana jest pytaniami które otrzymuję w ostatnim czasie.

 

  1. Przed każdą Mszą w Groningen w miesiącu październiku modlitwa różańcowa, zapraszam więc już na godz. 16.40!

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc zadumy, refleksji nad przemijalnością ludzkiego życia. Miesiąc pamięci o zmarłych. Wykładane są kartki wypominkowe, na których możemy wypisać zmarłych z Rodzin jak i tych bliskich naszemu sercu, naszej pamięci, których już nie ma pośród żyjących. Za nich będziemy modlili się na Mszach w listopadzie. Proszę by wypisane kartki dostarczać w październiku przed lub po Mszach. Ofiary z wypominek przeznaczone tradycyjnie są na Seminarium Księży Chrystusowców.

 

  1. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną).

 

  1. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” oraz zabrać darmowy kwartalnik „Głos dla Życia”.

 

  1. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.

 

  1. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.                                                                                           Hoogeveen, 09.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − fifteen =