23-24.09.2017 – XXV Niedziela Zwykła

  1. Niech to spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wleje w nasze serca dużo radości i pokoju!
  2. W sobotę 23 września Msza św. o godz. 17.00 w Dronrijp (Dubbelestreek 14). Kolejna Msza w Dronrijp w czwartą sobotę października (28 października). W niedzielę 24 września Msza św. w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Przed Mszami okazja do spowiedzi św..
  3. W niedzielę 1 października Msza św. o godz. 17.00 w Groningen w Katedrze Św. Józefa (Radesingel 2). Przed Mszą okazja do spowiedzi św.. Przed każdą Mszą w Groningen w miesiącu październiku modlitwa różańcowa, zapraszam więc już na godz. 16.40!

W każdą I-wszą niedzielę miesiąca, począwszy od października w salce przy Katedrze (Radesingel 4) od godz. 16.00 Kręgi Biblijne! Skorzystajmy z tej możliwości poznania bardziej Pisma Świętego i podzielenia się tym co przez konkretny tekst chce przekazać człowiekowi sam Pan Bóg!

  1. W niedzielę 8 października po raz XVII obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu dodatkowa zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia na Mszach w Marknesse i Groningen.                                                                                                                     
  2. Przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny i katechetyczny do Polskiej Sobotniej Szkoły działającej przy Misji, szczególnie dotyczy to dzieci do I Komunii oraz do Bierzmowania! Więcej informacji o Szkole na stronie internetowej i u pani Ewy Krzykowskiej (ewa.krzykowska67@gmail.com). Z tyłu kościoła wyłożone są wydruki formularzy zapisu do PSS. Kolejne zajęcia w sobotę 30 września (Haydnlaan 102, 9722 CL Groningen) o godz. 14.00!   
  3. Już teraz zapraszam do wspólnego świętowania 10-rocznicy istnienia PMK Groningen w niedzielę 4 lutego na Mszy Św. w Groningen, której będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc zadumy, refleksji nad przemijalnością ludzkiego życia. Miesiąc pamięci o zmarłych. Wykładane są kartki wypominkowe, na których możemy wypisać zmarłych z Rodzin jak i tych bliskich naszemu sercu, naszej pamięci, których już nie ma pośród żyjących. Za nich będziemy modlili się na Mszach w listopadzie. Proszę by wypisane kartki dostarczać w październiku przed lub po Mszach. Ofiary z wypominek przeznaczone tradycyjnie są na Seminarium Księży Chrystusowców.
  5. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną).
  6. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się”.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.                                                                                            Hoogeveen, 22.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + 12 =