21-22.10.2017 – XXIX Niedziela Zwykła

 1. Niech to spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wleje w nasze serca dużo radości i pokoju!
 2. W sobotę 21 października Msza św. o godz. 18.00 w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2). Kolejna Msza w Hoogeveen w trzecią sobotę listopada (18 listopada), będzie to Msza z modlitwą wypominkową za zmarłych. W niedzielę 22 października Msza św. w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Przed Mszami okazja do spowiedzi św..
 3. W sobotę 28 października Msza św. o godz. 17.00 w Dronrijp (Dubbelestreek 14). Kolejna Msza w Dronrijp w czwartą sobotę listopada (25 listopad), będzie to Msza z modlitwą wypominkową za zmarłych. W niedzielę 29 października Msza św. w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Przed Mszami okazja do spowiedzi św.. W Groningen z racji V-tej niedzieli miesiąca druga taca na Caritas.
 4. W każdą I-wszą niedzielę miesiąca, w salce przy Katedrze (Radesingel 4) od godz. 16.00 Kręgi Biblijne! Również w Lemmer od listopada po Mszy Św. półgodzinne Kręgi Biblijne! Skorzystajmy z tej możliwości poznania bardziej Pisma Świętego i podzielenia się tym co przez konkretny tekst chce przekazać człowiekowi sam Pan Bóg! Najbliższy Krąg Biblijny w niedzielę 5 listopada!
 5. Przed każdą Mszą w Groningen w miesiącu październiku i listopadzie modlitwa różańcowa, zapraszam więc już na godz. 16.40! W innych miejscowościach gdzie odprawiana jest Msza Św. w języku polskim, przed Mszami w październiku również modlitwa różańcowa. Zapraszam więc 15 minut wcześniej!
 6. Przyjmujemy jeszcze zapisy na nowy rok szkolny i katechetyczny do Polskiej Sobotniej Szkoły działającej przy Misji, szczególnie dotyczy to dzieci do I Komunii oraz do Bierzmowania! Więcej informacji o Szkole na stronie internetowej i u pani Ewy Krzykowskiej (ewa.krzykowska67@gmail.com). Z tyłu kościoła wyłożone są wydruki formularzy zapisu do PSS. Kolejne zajęcia w sobotę 4 listopada o godz. 14.00 w nowej lokalizacji szkoły: Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)!

Od listopada rozpoczynamy zajecia w Filii Szkoły w Luttelgeest. Pierwsze zajęcia w sobotę 4 listopada od godz. 10.00 w miejscu: Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest).

 1. Podczas zbiórki do puszek podczas Dnia Papieskiego złożono 154 euro! Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Już teraz zapraszam do wspólnego świętowania 10-rocznicy istnienia PMK Groningen w niedzielę 4 lutego na Mszy Św. w Groningen, której będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc zadumy, refleksji nad przemijalnością ludzkiego życia. Miesiąc pamięci o zmarłych. Wykładane są kartki wypominkowe, na których możemy wypisać zmarłych z Rodzin jak i tych bliskich naszemu sercu, naszej pamięci, których już nie ma pośród żyjących. Za nich będziemy modlili się na Mszach w listopadzie. Proszę by wypisane kartki dostarczać w październiku przed lub po Mszach lub też w listopadzie . Ofiary z wypominek przeznaczone tradycyjnie są na Seminarium Księży Chrystusowców.
 4. Zabawy Andrzejkowe w sobotę 18 listopada w Leeuwarden i Groningen. Rozpoczęcie zabawy w Leeuwarden o godz. 18.00 w MC „Het Mozaik” (Leeuwarden, Droppingsstraat 14). Zgłoszenia u p.Joli (0624145446). Rozpoczęcie zabawy w Groningen o godz. 20.00 w Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen). Zgłoszenia u p.Ewy (0611450218). Podczas zabawy loteria fantowa na rzecz Polskiej Szkoły działającej przy Misji. Serdecznie zapraszam!
 5. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną).
 6. Wychodząc można nabyć numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się”.
 7. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.                                                                                            Hoogeveen, 20.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 13 =