09-10.12.2017 – II Niedziela Adwentu

 1. Niech każda Eucharystia będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu oraz prośbą o dalsze Jego błogosławieństwo naszej codzienności, szczególnie w tym czasie Adwentu, a sam Adwent, niech będzie czasem refleksji, postanowień, przygotowania swoich serc na Święta Bożego Narodzenia, na narodziny Bożej Dzieciny.
 2. W sobotę 9 grudnia Msza Św. o godz. 17.30 w Erice (Kerkweg 121). Kolejna Msza w Erice w drugą sobotę stycznia (13 stycznia). W niedzielę 10 grudnia Msza Św. o godz. 14.30 w Marknesse (G. Lokkenstraat 32) w pobliżu Emmeloord oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza św. w Marknesse w drugą niedzielę stycznia (14 stycznia).

W Groningen Msza św. odprawiona będzie jako Msza roratnia. Szczególnie zapraszam dzieci z lampionami. Druga taca w niedzielę 10 grudnia na Biskupstwo.

Sobota i niedziela (9 i 10 grudnia) to szczególne dni spowiedzi przedświątecznej. Przed Mszami, w trakcie i jak będzie taka potrzeba to również po Mszach okazje do spowiedzi w Erice, Marknesse i w Groningen. Skorzystajmy z tych okazji!

 1. W sobotę 16 grudnia Msza Św. o godz. 18.00 w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2). Kolejna Msza w Hoogeveen w trzecią sobotę stycznia (20 stycznia). W niedzielę 17 grudnia Msza Św. wyjątkowo zamiast w Lemmer o godz. 14.00 w Sint Nicolaasga (Kerkstraat 12, 8521 JZ Sint Nicolaasga)! Kolejna Msza w Lemmer w trzecią niedzielę stycznia (21 stycznia) o godz. 14.30! Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi św..
 2. Najbliższa nauka przedślubna 13 grudnia w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2) o godz. 19.00!
 3. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w sobotę 9 i 16 grudnia! Zajęcia 16 grudnia będą spotkaniami wigilijnymi, opłatkowymi! W Groningen spotkanie odbędzie się nie w budynku szkoły tylko w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67)!
 4. Już teraz zapraszam do wspólnego świętowania 10-rocznicy istnienia PMK Groningen w niedzielę 4 lutego na Mszy Św. w Groningen, której będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 5. Pasterka Bożonarodzeniowa dla naszej polskiej wspólnoty 24 grudnia o godz. 24.00 w kościele w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2)! Msze Św. w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) o godz. 13.00 w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) oraz w Lemmer (G. Lokkenstraat 32) o godz. 15.15! Msze Św. w II Dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia) o godz. 10.30 w Dronrijp (Dubbelestreek 14) oraz w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00! Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania przy stole Eucharystii!
 6. Z tyłu kościoła można już nabywać  kalendarze na nowy 2018 rok z Janem Pawłem II, jak również świece Caritasu na stół wigilijny i świąteczny, kartki świąteczne, a w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne! Polecam!                                                 
 7. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można już zgłaszać wizyty duszpasterskie. Kolędę chcę rozpocząć zaraz po Świętach!
 8. Za tydzień w niedzielę (17 grudnia) chcemy wesprzeć dzieci jednej Rodziny z Polski zbiórką odzieży i środków czystości. Chodzi o trójkę dzieci w wieku 19 (chłopak), 17 i 6 (dziewczyny) lat. Jeśli mamy jakąś odzież, ubrania to możemy je przynieść do kościoła. Bóg zapłać za dar serc!
 9. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro.
 10. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 12. Tym, którzy wyjeżdżają na Święta czy to do Polski czy w inne miejsce chciałbym życzyć by Święta Bożego Narodzenia przeżywane były w rodzinnej, pełnej miłości atmosferze i by Boża Dziecina znalazła miejsce i narodziła się w naszych ludzkich sercach. Niech przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia jak i całego Nowego 2018 Roku!                                                                            Hoogeveen, 09.12.2017  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − five =