16-17.12.2017 – III Niedziela Adwentu

 1. Niech każda Eucharystia będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu oraz prośbą o dalsze Jego błogosławieństwo naszej codzienności, szczególnie w tym czasie Adwentu, a sam Adwent, niech będzie czasem refleksji, postanowień, przygotowania swoich serc na Święta Bożego Narodzenia, na narodziny Bożej Dzieciny.
 2. W sobotę 16 grudnia Msza Św. o godz. 18.00 w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2). Kolejna Msza w Hoogeveen w trzecią sobotę stycznia (20 stycznia). W niedzielę 17 grudnia Msza Św. wyjątkowo zamiast w Lemmer o godz. 14.00 w Sint Nicolaasga (Kerkstraat 12, 8521 JZ Sint Nicolaasga)! Kolejna Msza w Lemmer w trzecią niedzielę stycznia (21 stycznia) o godz. 14.30! W niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 Msza św. w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67). Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi św..
 3. W 4 niedzielę Adwentu a więc 24 grudnia Msza św. z liturgii adwentowej w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz.11.00! Pasterka Bożonarodzeniowa dla naszej polskiej wspólnoty 24 grudnia o godz. 24.00 w kościele w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2)!
 4. W ubiegłą niedzielę na Biskupstwo złożono 81 euro! Serdeczne Bóg zapłać!
 5. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w Nowym Roku w sobotę 13 i 20 stycznia!
 6. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Sw. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 7. Msze Św. w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) o godz. 13.00 w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) oraz w Lemmer (G. Lokkenstraat 32) o godz. 15.15! Msze Św. w II Dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia) o godz. 10.30 w Dronrijp (Dubbelestreek 14) oraz w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00! Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania przy stole Eucharystii!
 8. Z tyłu kościoła można już nabywać kalendarze na nowy 2018 rok z Janem Pawłem II, jak również świece Caritasu na stół wigilijny i świąteczny, kartki świąteczne, a w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne! Polecam!                                                
 9. Z tyłu kościoła również wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można już zgłaszać wizyty duszpasterskie. Kolędę chcę rozpocząć zaraz po Świętach!
 10. W niedzielę 17 grudnia chcemy wesprzeć dzieci jednej Rodziny z Polski zbiórką odzieży i środków czystości. Chodzi o trójkę dzieci w wieku 19 (chłopak), 17 i 6 (dziewczyny) lat. Jeśli mamy jakąś odzież, ubrania to możemy je przynieść do kościoła. Bóg zapłać za dar serc!
 11. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro.
 12. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 13. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 15. Tym, którzy wyjeżdżają na Święta czy to do Polski czy w inne miejsce chciałbym życzyć by Święta Bożego Narodzenia przeżywane były w rodzinnej, pełnej miłości atmosferze i by Boża Dziecina znalazła miejsce i narodziła się w naszych ludzkich sercach. Niech przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia jak i całego Nowego 2018 Roku!                                                                              Hoogeveen, 16.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + two =