24.12.2017 – IV Niedziela Adwentu

 1. W 4 niedzielę Adwentu a więc 24 grudnia Msza św. z liturgii adwentowej w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz.11.00! Pasterka Bożonarodzeniowa dla naszej polskiej wspólnoty 24 grudnia o godz. 24.00 w kościele w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2)!
 2. Msze Św. w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia – poniedziałek) o godz. 13.00 w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) oraz w Lemmer (De Schans 45) o godz. 15.15! Msze Św. w II Dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia – wtorek) o godz. 10.30 w Dronrijp (Dubbelestreek 14) oraz w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00! Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania przy stole Eucharystii!
 3. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w Nowym Roku w sobotę 13 i 20 stycznia!
 4. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Sw. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 5. Z tyłu kościoła można  nabywać kalendarze na nowy 2018 rok z Janem Pawłem II, jak również świece Caritasu na stół wigilijny i świąteczny, a w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne! Polecam!               
 6. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można zgłaszać wizyty duszpasterskie. Kolędę chcę rozpocząć zaraz po Świętach!
 7. W ubiegłą niedzielę wsparliśmy zbiórką odzieży i środków czystości jedną Rodzinę z Polski. Serdeczne Bóg zapłać za dar serc!
 8. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro.
 9. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 10. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 12. Już teraz pragnę życzyć Wam wszystkim by Święta Bożego Narodzenia przeżywane były w rodzinnej, pełnej miłości atmosferze i by Boża Dziecina znalazła miejsce i narodziła się w naszych ludzkich sercach. Niech przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia jak i całego Nowego 2018 Roku!                                                                                                                                                                           Hoogeveen, 23.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × three =