25-26.12.2017 – Boże Narodzenie

 1. Drodzy Parafianie i Goście! Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym Chrystus chce przychodzić do naszych serc, aby być obecnym wśród nas. Niech zatem nasze serca będą otwarte na wszystkie dary, których Boża Dziecina hojnie udziela. Niech moc Bożego błogosławieństwa napełnia Was i Wasze Rodziny oraz wskazuje Drogę Wiary! Błogosławionych, spokojnych, radosnych, rodzinnych pełnych miłości i ludzkiej życzliwości Świąt Bożego Narodzenia! Bóg zapłać za to wspólnotowe przyjęcie Bożej Dzieciny do naszych serc.
 2. Pasterka Bożonarodzeniowa dla naszej polskiej wspólnoty 24 grudnia o godz. 24.00 w kościele w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2)! Serdecznie zapraszam!
 3. Msze Św. w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia – poniedziałek) o godz. 13.00 w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) oraz w Lemmer (De Schans 45) o godz. 15.15! Kolejna Msza Św. w Lemmer w trzecią niedzielę stycznia (21 stycznia)! Msze Św. w II Dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia – wtorek) o godz. 10.30 w Dronrijp (Dubelestreek 14) oraz w Groningen w kościele św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00! Kolejna Msza Św. w Dronrijp w czwartą sobotę stycznia (27 stycznia)! Jeszcze raz serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania przy stole Eucharystii!
 4. Msza Św. w Niedzielę Świętej Rodziny (31 grudnia) w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Grupa Żywego Różańca Misji w intencji wszystkich Małżeństw w Misji oraz Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku dla całej Naszej Wspólnoty. Zapraszam więc już na godz.12.40! Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych! Podczas Mszy odnowienie ślubowań małżeńskich! Serdecznie zapraszam szczególnie małżeństwa! Jest to też piąta niedziela miesiąca więc dodatkowa taca na Caritas.
 5. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w Nowym Roku w sobotę 13 i 20 stycznia!
 6. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Sw. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 7. Z tyłu kościoła można nabywać kalendarze na nowy 2018 rok z Janem Pawłem II, jak również jeszcze świece Caritasu na stół świąteczny! Polecam!
 8. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można już zgłaszać wizyty duszpasterskie. Kolędę rozpoczynam zaraz po Świętach!
 9. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro. 9. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 10. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 12. Jeszcze raz Drodzy Parafianie, Goście, życzę by te Święta Bożego Narodzenia, były świętami radości która nie gaśnie, która rozpala serca i napełnia je pokojem, nadzieją i miłością. Niech Boża Dziecina znajdzie miejsce w naszych ludzkich sercach. Niech przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia jak i całego Nowego 2018 Roku!                                                                                          Hoogeveen, 24.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =