31.12.2017 – Niedziela Świętej Rodziny

 1. Drodzy Parafianie i Goście trwamy w liturgicznym czasie i oktawie Bożego Narodzenia, w którym Chrystus chce nieustannie przychodzić do naszych serc, w nich się rodzić, aby być obecnym wśród nas. Niech zatem nasze serca będą otwarte na wszystkie dary, których Boża Dziecina hojnie udziela. Niech moc Bożego Błogosławieństwa napełnia Was i Wasze Rodziny oraz wskazuje Drogę Wiary szczególnie dzisiaj kiedy to przed naszymi oczyma staje w liturgii Święta Rodzina! Niech Jej przykład nas inspiruje i dodaje mocy w kroczeniu drogą miłości i dzieleniu się nią!
 2. Msza Św. w Niedzielę Świętej Rodziny (31 grudnia) w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 13.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Grupa Żywego Różańca Misji w intencji wszystkich Małżeństw w Misji oraz Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku dla całej Naszej Wspólnoty. Zapraszam więc już na godz.12.40! Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych! Podczas Mszy odnowienie ślubowań małżeńskich! Serdecznie zapraszam szczególnie małżeństwa! Jest to też piąta niedziela miesiąca więc dodatkowa taca na Caritas.
 3. W niedzielę 7 stycznia w uroczystość Trzech Króli (w Holandii przeniesiona jest ta uroczystość na niedzielę 7 stycznia) Msza Św. o godz. 17.00 w Groningen w Katedrze Św. Józefa (Radesingel 2). Na Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary na Kościoły Wschodu! Przed Mszą okazja do spowiedzi św..
 4. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w Nowym Roku w sobotę 13 i 20 stycznia!
 5. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Sw. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 6. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można już zgłaszać wizyty duszpasterskie. Kolędę rozpoczynam zaraz po Świętach!
 7. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro.
 8.  Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 9. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 11. Jeszcze raz Drodzy Parafianie, Goście, życzę by przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionego całego Nowego 2018 Roku! Pokoju i miłości w naszych sercach, Rodzinach i całym świecie!                                                                   Hoogeveen, 31.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 9 =