07.01.2018 – Objawienie Pańskie

 1. Drodzy Parafianie i Goście trwamy w liturgicznym czasie Bożego Narodzenia, w którym Chrystus chce nieustannie przychodzić do naszych serc, w nich się rodzić, aby być obecnym wśród nas. Niech zatem nasze serca będą otwarte na wszystkie dary, których Boża Dziecina hojnie udziela. Niech moc Bożego Błogosławieństwa napełnia Was i Wasze Rodziny oraz wskazuje Drogę Wiary! Błogosławionego całego Nowego 2018 Roku! Pokoju i miłości w naszych sercach, Rodzinach i całym świecie!
 2. W niedzielę 7 stycznia w uroczystość Trzech Króli (w Holandii przeniesiona jest ta uroczystość na niedzielę) Msza Św. o godz. 17.00 w Groningen w Katedrze Św. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00. Na Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary na Kościoły Wschodu! Przed Mszą okazja do spowiedzi św..
 3. W sobotę 13 stycznia Msza Św. o godz. 17.30 w Erica (Kerkweg 121). Kolejna Msza w Erica w drugą sobotę lutego (10 lutego). W niedzielę 14 stycznia Msza Św. o godz. 14.30 w Marknesse (G. Lokkenstraat 32) w pobliżu Emmeloord oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza św. w Marknesse w drugą niedzielę lutego (11 lutego). Na Mszy Św. w Marknesse wspólne kolędowanie z dziećmi a na Mszy Św. w Groningen Jasełka. Każde dziecko zaproszone jest do wzięcia udziału w tych przedstawieniach przebierając się za różne postacie z Szopki. Jest to też druga niedziela miesiąca więc w Groningen druga taca na Biskupstwo!
 4. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w Nowym Roku w sobotę 13 i 20 stycznia!
 5. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Św. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 6. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można jeszcze zgłaszać wizyty duszpasterskie. Bóg zapłać za dotychczasowe odwiedziny i złożone ofiary!
 7. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro.
 8. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 9. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 11. Bóg zapłać za wyrazy życzliwości oraz przesyłane życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne!
 12. Jeszcze raz Drodzy Parafianie, Goście, życzę by przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą radość, pokój, nadzieję i jak najwięcej miłości. Błogosławionego całego Nowego 2018 Roku! Pokoju i miłości w naszych sercach, Rodzinach i całym świecie!                                                                   Hoogeveen, 06.01.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − five =