13-14.01.2018 – II Niedziela Zwykła

 1.  Niech każda Eucharystia będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu oraz prośbą o dalsze Jego błogosławieństwo naszej codzienności, szczególnie w tym rozpoczętym Nowym 2018 Roku!
 2. W sobotę 13 stycznia Msza Św. o godz. 17.30 w Erica (Kerkweg 121). Kolejna Msza w Erica w drugą sobotę lutego (10 lutego). W niedzielę 14 stycznia Msza Św. o godz. 14.30 w Marknesse (G. Lokkenstraat 32) w pobliżu Emmeloord oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza św. w Marknesse w drugą niedzielę lutego (11 lutego). Na Mszy Św. w Marknesse wspólne kolędowanie z dziećmi a na Mszy Św. w Groningen Jasełka. Każde dziecko zaproszone jest do wzięcia udziału w tych przedstawieniach przebierając się za różne postacie z Szopki. Jest to też druga niedziela miesiąca więc w Groningen druga taca na Biskupstwo! Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi świętej!
 3. W sobotę 20 stycznia Msza Św. o godz.18.00 w Hoogeveen (Blankenslaan-Oost 2). Kolejna Msza w Hoogeveen w trzecią sobotę lutego (17 luty) z obrzędem posypania głów popiołem. W środę popielcową 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu! W niedzielę 21 stycznia Msza Św. o godz. 14.30 w Lemmer (Schans 45) oraz w Groningen w kościele Św. Franciszka (Zaagmuldersweg 67) o godz. 17.00. Kolejna Msza w Lemmer w trzecią niedzielę lutego (18 luty) z obrzędem posypania głów popiołem. Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi świętej!
 4. W ubiegłą niedzielę na Kościoły Wschodu ze sprzedaży kredy i kadzidła zebrano 81 euro! Bóg zapłać!
 5. Kolejne zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen (Buurtcentrum de Wende (Goudlaan 555; 9743 CP Groningen)) jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest (Verenigingsgebouw de Bosfluiter (Amazonestraat 46; 8315 AV Luttelgeest)) w sobotę 13 i 20 stycznia!
 6. W niedzielę 4 lutego będziemy świętować 10-tą rocznicę istnienia PMK Groningen. Mszy Św. w Groningen w Katedrze Św. Józefa (Radesingel 2) o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup Groningen – Leeuwarden Ron van den Hout. Będą również przedstawiciele Ambasady z Hagi jak i Przełożeni Zgromadzenia Chrystusowców. By sprostać temu wyzwaniu mile widziane są ofiary składane oddzielnie na specjalną tacę czy też wpłacane na konto Misji (NL 59 ABNA 0613011562) z dopiskiem „Jubileusz”. Bóg zapłać!
 7. Z tyłu kościoła wykładane są kartki zapisu do PMK Groningen (jesteśmy wspólnotą personalną) oraz kartki zaproszeń na kolędę. Można jeszcze zgłaszać wizyty duszpasterskie. Bóg zapłać za dotychczasowe odwiedziny i złożone ofiary!
 8. Wychodząc można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika katolickiego „Miłujcie się” w cenie 1 euro. 9. Polecam stronę internetową Misji (www.groningen.org.pl), gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące Misji jak również obejrzeć uaktualnioną galerię zdjęć.
 9. W dniach 14-21 kwietnia wraz z Parafią z Amsterdamu organizujemy wyjazd samolotem do Chorwacji, między innymi do Medugorje. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną! U mnie też plan pielgrzymki!
 10. Wspólnota z Enschede organizuje w dniach 24-25 luty rekolekcje. Więcej szczegółów na wyłożonych z tyłu kościołach kartkach z informacjami o tych rekolekcjach. Polecam!
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 12. Bóg zapłać za wyrazy życzliwości oraz przesyłane życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne!
 13. Drodzy Parafianie z całego serca pragnę Wam i Waszym Rodzinom życzyć Błogosławionego Nowego 2018 Roku! Pokoju i miłości w naszych sercach, Rodzinach i całym świecie!                        Hoogeveen, 12.01.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 12 =