Wielki Tydzień i Wielkanoc 2020

1. Powoli zbliżamy się do Wielkanocy. W tym roku będziemy ją obchodzić inaczej niż dotychczas, i pewnie nie tak wyobrażaliśmy sobie ten szczególny czas. Czas przygotowania do Niedzieli Zmartwychwstania, najważniejszych Świąt. Ograniczenia które zostały wprowadzone dotknęły wszystkich, i to dosłownie na wszystkich płaszczyznach. Również na tej duchowej! Pozamykane szkoły, kościoły, zakłady pracy; chyba nie tak wyobrażaliśmy sobie otaczający nas świat w tym XXI wieku. To co się dzieje na naszych oczach i wokół nas, spowodowało że zatrzymaliśmy się, zmieniliśmy swoje myślenie, może inaczej patrzymy też na życie, na wartości, no to co w tym życiu powinno się liczyć, być najważniejsze. To jakby czas rekolekcji. W tym nowym doświadczeniu bądźmy razem, zaprośmy Boga w nasze życie, do naszych domów i rodzin, w życie małżeńskie. Prośmy by Bóg nas chronił i zachował w zdrowiu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych którzy z całych sił walczą by powstrzymać, pokonać pandemię koronawirusa. Trwajmy na modlitwie, bądźmy razem a wszystko będzie dobrze….tak jak w ostatnie dni wybrzmiewają słowa piosenki nagranej przez polskich wokalistów.

Zapraszam do oglądania transmisji Mszy świętych które odprawiam w języku polskim w systemie LiveStream na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC_jkcVd-5UBQCYevK01mFEQ

2. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami spowiedź czy ewentualnie poświecenie pokarmów tylko i wyłącznie w Klazienaveen (7891 JA; Stellingstraat Zuidzijde 4) po wcześniejszym umówieniu telefonicznie terminu i godziny z księdzem (tel. 0634905233)!!! Kto by chciał złożyć ofiarę z racji święconki, to może to uczynić na miejscu. Ofiary na Caritas (wsparcie potrzebujących)! Wszystko oczywiście z zasadami bezpieczeństwa (np. 1,5 metra odległości, minimalna ilość osób, święcenie przy plebanii). Będzie też możliwość nabycia świec Caritasu na stół świąteczny!

3. Kto chciałby wesprzeć Misję swoją ofiarą, chociażby tzw. niedzielną tacą, kolektą może to uczynić dokonując wpłat na konto Misji:

IBAN:NL59ABNA0613011562

J.A.OKONEK, POOLSE KATHOLIEKE MISSIE. Prosimy zaznaczyć w opisie na przelewie: Kolekta 2020

4. W związku z decyzją Biskupów o zamknięciu kościołów do 1 czerwca dla kultu publicznego jestem zmuszony odwołać planowany na 3 maja Sakrament Bierzmowania, a na 7 czerwca uroczystość I Komunii Świętej. O nowych ustaleniach i terminach będę informował na stronie internetowej Misji pod zakładką „Ogłoszenia parafialne” lub „Aktualności” oraz na Facebooku.

Przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w terminie późniejszym, kiedy to kościoły zostaną otwarte dla publicznego kultu.

5. Z wiadomych przyczyn zawieszone zostały (przynajmniej do 1 czerwca) zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen jak i w Filli Szkoły w Luttelgeest. Jesteśmy w kontakcie w rodzicami i dziećmi i drogą e-mailową czy prze WhatsApp otrzymują zadania i tematy do opracowywania w domach.

W związku z powyższym przeniesiona została pielgrzymko-wycieczka do Włoch na termin 11.10-17.10.2020. Kilku osobom ten termin nie pasuje, więc zwolniło się kilka miejsc. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną!

6. Przypominam że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy, a więc możemy zjeść w tym dniu trzy posiłki w tym jeden do syta i oczywiście bezmięsne).

7. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

8. W tym trudnym czasie izolacji, w jakiej się znaleźliśmy, z okazji Świąt Wielkiej Nocy, w swoim imieniu jak i członków Rady Misji, życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Jezusa w codzienności życia. On wie czego Każdemu i Każdej z Was potrzeba najbardziej. Życzę Wam otwarcia się z wiarą, nadzieją i miłością na Boga po to, by On przemieniał w nas to co słabe, na to co mocne, abyśmy stawali się lepsi dzięki wewnętrznemu spotkaniu ze Zmartwychwstałym! Niech Zmartwychwstały nas chroni oraz hojnie udzieli nam i naszym rodzinom łaski zdrowia! Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Klazienaveen, 03.04.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − one =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.