Wielkanoc 2020

1. Nie tak wyobrażaliśmy sobie czas Wielkiej Nocy! Nie tak planowaliśmy czas Świąt. Mimo wszelkich ograniczeń które wokół nas, pustych ulic, pozamykanych sklepów, kościołów, dzisiejszego poranka obiegła cały świat radosna nowina: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! W ten obraz pustki wpisuje się jeden szczególny obraz: pusty grób! Z tej pustki, z tego pustego grobu płynie dla nas nadzieja! To z tego pustego grobu daje się słyszeć ciche wołanie….zaufaj, złóż nadzieję w Zmartwychwstałym a wszystko będzie dobrze.

Zapraszam do oglądania transmisji niedzielnych Mszy świętych o godz. 11.00, które odprawiam w języku polskim w systemie LiveStream na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC_jkcVd-5UBQCYevK01mFEQ

2. Kto chciałby wesprzeć Misję swoją ofiarą, chociażby tzw. niedzielną tacą, kolektą może to uczynić dokonując wpłat na konto Misji:

IBAN:NL59ABNA0613011562 J.A.OKONEK, POOLSE KATHOLIEKE MISSIE. Prosimy zaznaczyć w opisie na przelewie: Kolekta 2020

4. W związku z decyzją Biskupów o zamknięciu kościołów do 1 czerwca dla kultu publicznego jestem zmuszony odwołać planowany na 3 maja Sakrament Bierzmowania, a na 7 czerwca uroczystość I Komunii Świętej. O nowych ustaleniach i terminach będę informował na stronie internetowej Misji pod zakładką „Ogłoszenia parafialne” lub „Aktualności” oraz na Facebooku.

Przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w terminie późniejszym, kiedy to kościoły zostaną otwarte dla publicznego kultu.

5. Z wiadomych przyczyn zawieszone zostały (przynajmniej do 1 czerwca) zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen jak i w Filii Szkoły w Luttelgeest. Jesteśmy w kontakcie w rodzicami i dziećmi i drogą e-mailową czy prze WhatsApp otrzymują zadania i tematy do opracowywania w domach.

W związku z powyższym przeniesiona została pielgrzymko-wycieczka do Włoch na termin 11.10-17.10.2020. Kilku osobom ten termin nie pasuje, więc zwolniło się kilka miejsc. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną!

6. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

7. W tym trudnym czasie izolacji, w jakiej się znaleźliśmy, z okazji Świąt Wielkiej Nocy, w swoim imieniu jak i członków Rady Misji, życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Jezusa w codzienności życia. On wie czego Każdemu i Każdej z Was potrzeba najbardziej. Życzę Wam otwarcia się z wiarą, nadzieją i miłością na Boga po to, by On przemieniał w nas to co słabe, na to co mocne, abyśmy stawali się lepsi dzięki wewnętrznemu spotkaniu ze Zmartwychwstałym! Niech Zmartwychwstały nas chroni oraz hojnie udzieli nam i naszym rodzinom łaski zdrowia! Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Klazienaveen, 11.04.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.