24.05.2020 – VII Niedziela Wielkanocna

1. Niech kolejne spotkanie z Chrystusem, chociażby w ten sposób duchowy poprzez przekaz LiveStream na kanale YouTube, umocni nasza wiarę, wleje w nasze serca dużo radości i pokoju!

2. Zapraszam do oglądania transmisji niedzielnych Mszy świętych o godz. 11.00 w języku polskim w systemie LiveStream na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC_jkcVd-5UBQCYevK01mFEQ

W niedzielę 24 maja przekaz LiveStream Mszy Św. o godz. 11.00 z litanią loretańską! Niedziela 31 maja to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny! Msza Św. w przekazie LiveStream o godz. 11.00 z litanią do Matki Bożej. Wypraszajmy szczególnie Darów Ducha Świętego dla nas samych i naszych Rodzin!                           

3. Kto chciałby wesprzeć Misję swoją ofiarą, chociażby tzw. niedzielną tacą, kolektą może to uczynić dokonując wpłat na konto Misji: IBAN:NL59ABNA0613011562 J.A.OKONEK, POOLSE KATHOLIEKE MISSIE. Prosimy zaznaczyć w opisie na przelewie: Kolekta 2020

4. W związku z decyzją Biskupów o zamknięciu kościołów przynajmniej do 1 czerwca dla kultu publicznego; o wszystkich nowych ustaleniach i terminach będę informował na stronie internetowej Misji pod zakładką „Ogłoszenia parafialne” lub „Aktualności” oraz na Facebooku.

Przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w terminie późniejszym, kiedy to kościoły zostaną otwarte dla publicznego kultu.

5. Z wiadomych przyczyn zawieszone zostały (przynajmniej do 1 czerwca) zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole działającej przy Misji w Groningen jak i w Filii Szkoły w Luttelgeest. Jesteśmy w kontakcie w rodzicami i dziećmi i drogą e-mailową czy prze WhatsApp otrzymują zadania i tematy do opracowywania w domach.

W związku z powyższym przeniesiona została pielgrzymko-wycieczka do Włoch na termin 11.10-17.10.2020. Kilku osobom ten termin nie pasuje, więc zwolniło się kilka miejsc. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną!

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: 26 maja wpomnienie św. Filipa Nereusza a 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

7. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższego czasu życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

8. W tym trudnym czasie izolacji i ograniczeń, w jakich się znaleźliśmy, niech Chrystus udziela nam wszystkim hojnie Swoich Łask a szczególnie łaski zdrowia a Maryja niech będzie naszą Orędowniczką i Pośredniczką! Błogosławionej niedzieli!

Klazienaveen, 24.05.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + eight =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.